گردشگری و گردشگری سلامت

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به ‌موازات افزایش درآمد سرانه کشورها و گسترش رفاه، تمایل به گردشگری در سطح جهان افزایش یافته است. اگرچه عده معدودی از گردشگران در سراسر دنیا، به سفرهای برنامه ریزی نشده و پر ریسک تمایل بیشتری دارند، بااین‌حال اغلب افرادی که به صورت جمعی، خانوادگی و یا حرفه‌ای به گردشگری می‌پردازند، تمایل دارند تا با استفاده از خدمات یک مجموعه ی حرفه ای، علاوه بر کاهش خطرات گردشگری، مسافرتی برنامه‌ریزی‌شده و با آسایش خیال و همراه با رفاه را تجربه نمایند.
رشد اینترنت و فناوری‌های بی سیم، تحول چشم گیری در صنعت گردشگری به وجود آورده است. در حال حاضر گسترش فناوری‌های ارتباطی، امکانات بسیار گسترده‌ای را پیش روی آژانس‌های مسافرتی قرار داده است. در این میان، گسترش ارتباطات بی سیم نقش بسزایی در بهبود رفاهی بسته‌های گردشگری و کاهش ریسک‌های آنان داشته است. ارتباط دائمی با دفاتر مرکزی تورهای گردشگری، امکان ردیابی گروه‌های گردشگری، زمان‌بندی بهتر، ثبت سفارش و تقاضای خدمات در حین سفر و خدمات بیمه ای نمونه‌هایی از عملکرد فناوری‌های بی سیم در صنعت گردشگری است.
پارسیان همراه لوتوس در نظر دارد مسیر همواری در صنعت گردشگری ایجاد کند. بدین ترتیب که گردشگران داخلی و خارجی می‌توانند از خدمات تماس‌های محلی، ملی و بین‌المللی، رومینگ ملی و بین‌المللی، پیامک ملی و بین‌المللی و غیره استفاده کنند.
یکی از قابلیت های گروه پارسیان ارائه سرویس های ارزش افزوده به گروهی از گردشگران خارجی و مسافرینی است که بر مبنای زنجیره ای از خدمات و امکانات شرکت های زیرگروه پارسیان تعریف‌شده است. از دیگر قابلیت های این شرکت، همکاری با آژانس های مسافرتی و هواپیمایی برای رزرو و تهیه بلیت های هواپیما و قطار و اتوبوس برای گردشگران است. این خدمات برای گردشگران از طریق سیم کارت های پارسیان همراه لوتوس، پیش بینی و قابل‌دسترس خواهد بود.
ازآنجایی‌که گروه پارسیان شامل چند شرکت برای مدیریت و هلدینگ هتل‌های بزرگ و لوکس در اقصی نقاط کشور ایران ازجمله هتل استقلال تهران، هتل آزادی تهران، هتل پارسیان شیراز، هتل پارسیان کیش، هتل‌هایت چالوس و ... است و همچنین بانک پارسیان به‌عنوان پیشرو در خدمات بانکی ایران است؛ پارسیان همراه لوتوس می‌تواند به‌عنوان اپراتور (مجازی) تلفن همراه، خدمات و سرویس‌های متنوع در اختیار گردشگران داخلی و خارجی قرار دهد.

گردشگری سلامت

شاید مهم‌ترین مزیت ایران در گردشگری پزشکی، ارزان بودن خدمات به نسبت دیگر کشورها، خصوصاً کشورهای اروپایی و آمریکاست. در حال حاضر هند پیشرو در ارائه ارزان‌ترین خدمات است که با ورود ایران به توریسم پزشکی و با توجه به امکانات و فرهنگ بهتر ایرانی‌ها و البته جاذبه‌های توریستی بسیار بیشتر، توانایی جذب توریست‌های بیشتری نسبت به هند وجود دارد.
طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، تا سال ۲۰۱۱ میلادی، سالیانه ۵۰ میلیارد دلار از طریق توریسم پزشکی عاید کشورهای مقصد شد. در مورد ایران نیز اعتقاد بر این است که ایران توانایی جذب سالیانه حدود یک‌میلیون توریست پزشکی را دارد که این مقدار برابر با درآمدی معادل ۷ میلیارد دلار برای کشور خواهد بود.
شرکت پارسیان همراه لوتوس با مخاطب قرار دادن این مشتریان قصد دارد تا به درگاه واحد ارائه خدمات به توریست هایی که به‌منظور درمان به ایران سفر می کنند تبدیل گردد. طبق ارزیابی های انجام‌شده مقصد اول این بیماران، شهرهای تهران، مشهد، تبریز و شیراز است که دارای بیمارستان‌های فوق تخصصی و امکانات اقامتی مناسب برای این گردشگران می باشد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت محفوظ و متعلق به شرکت پارسیان همراه لوتوس می باشد.