شبکه توزیع محتوی CDN

شبکه توزیع محتوی CDN

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یکی از تکنولوژی‌های محبوب وب مسترها CDNکه مخفف کلمات Content delivery networkو به معنای شبکه توزیع محتوا است که با آن می‌توانند سرعت بارگذاری و نمایش سایت یا وبلاگ خود را افزایش دهند, به صورت خلاصه شبکه تحویل محتوا که به اختصار CDN نیز گفته می‌شود یک شبکه بزرگ از سرورهایی است که در چندین نقطه مستقر هستند و به صورت جغرافیایی توزیع شده‌اند. با استفاده از CDN محتوا با توجه به موقعیت جغرافیایی کاربر از طریق نزدیک‌ترین سرور به کاربر ارائه داده می شود. این سرویس در افزایش سرعت تحویل محتوا و پهنای باند در وب سایت‌های با ترافیک بالا و وب سایت‌های جهانی مانند گوگل، یاهو، فیس بوک و … بسیار تاثیرگذار است.
همانطور که می‌دانید سرعت بالای بارگذاری سایت برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر ( SEO ) نیز نتایج مثبتی دارد.
به این مجموعه که در نقاط مختلفی داری سرور هست و بسته به محل درخواست، ترافیک را به نزدیکترین سرور هدایت می کند، Content Delivery Network میگوییم. در واقع CDN را میتوان به صورت شبکه ای از کامپیوترهایی با وظیفه ارسال اطلاعات درخواستی به کاربر در کمترین زمان و انتخاب مناسبترین مسافت، تعریف کرد.
شرکت پارسیان همراه لوتوس توانایی ارائه خدمت به شرکتهای تولید وعرضه کننده محصولات دیجیتال، خدمات تجمیع ،ابری و برخط را با کیفیتی مطلوب دارا می باشد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت محفوظ و متعلق به شرکت پارسیان همراه لوتوس می باشد.