خدمات دستگاه به دستگاه (M2M)

خدمات دستگاه به دستگاه (M2M)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ارتباطات دستگاه به دستگاه M2M عبارت است از هرگونه ارتباطی که طی آن دو یا چند شیء بر بستر یک شبکه ارتباطی ثابت یا همراه به یکدیگر متصل می شوند این فناوری به تجهیزات موجود در هر شبکه این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به دخالت عامل انسانی با یکدیگر انتقال و تبادل اطلاعات داشته باشند.

ارتباطات دستگاه به دستگاه به عنوان یک سرویس پایه ارتباطی در صنایع مختلف کاربرد دارد که از مهمترین آنها می توان به مواردی چون دورسنجی، انبارگردانی، کنترل از راه دور، مدیریت خدمات شهری ، روباتیک، سرویس‌های پشتیبانی، مدیریت زنجیره عرضه، مدیریت ترافیک و حمل و نقل و مکان یابی و رهگیری و نیز پزشکی از راه دور اشاره کرد.

این سامانه علاوه بر ارایه خدمات و بستر ارتباطی ، این امکان را به شرکت ها می دهد تا برنامه های کاربردی خود را بر روی این سامانه پیاده سازی نموده و از خدمات متمرکز آن استفاده نماید. نکته قابل توجه در این خدمات علاوه بر کنترل سیم کارت به عنوان عامل انتقال اطلاعات امکان مدیریت و کنترل دستگاه نیز فراهم می گردد. در خدمات دستگاه به دستگاه لوتوس که به شکل متمرکز ارایه می شود ، مدیریت سیم کارت از ثبت نام و فعال کردن آن و همچنین مدیریت مصرف و کنترل آن به شکل متمرکز به شرکت های متقاضی داده می شود. نکته دیگر در خصوص صفحه کنترل (panel) مخصوص به مشترکین تجاری متقاضی می باشد که تمامی خدمات سیم کارت و موارد مصرف و همچنین مدیریت بسته های افزایشی در آن به شکل متمرکز دیده شده است.

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت محفوظ و متعلق به شرکت پارسیان همراه لوتوس می باشد.