در 22 آذر 95 بیش از 30 هزار گردشگر خارجی از روستای تاریخی ابیانه دیدن کردند.

دوشنبه, 22 آذر 1395 ساعت 11:51

به نقل از دنیای سفر بیش از 30 هزار گردشگر خارجی از روستای تاریخی ابیانه دیدن کردند. بیش از 30 هزار گردشگر خارجی از روستای تاریخی ابیانه دیدن کردند. به گزارش ایرنا، محمد عادلی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران به افزایش بازدید گردشگران خارجی از این روستا اشاره کرد و گفت: در آبان ماه پنج هزار و 518 گردشگر خارجی از آثار تاریخی ابیانه دیدن کردند.

دهیار ابیانه با بیان این که در سال گذشته 26 هزار گردشگر خارجی در این روستا حضور یافتند، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان ماه آبان ، 30 هزار و 520 نفر وارد ابیانه شده اند و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری حدود پنج هزار و 600 نفر دیگر نیز از این روستا بازدید کنند.

وی خاطر نشان کرد: با این پیش بینی کل جمعیت بازدید در سال جدید به حدود 36 هزار و 200 نفر می رسد.

عادلی افزود: بیشترین گردشگران خارجی بازدید کننده از روستای ابیانه در آبان گذشته از کشورهای فرانسه با هزارو368 نفر، آلمان 551 نفر، ایتالیا 410 نفر، هلند 363 نفر، تایلند ٢٨٢ نفر، بلژیک ٢٧٨ نفروانگلیس 253 نفر بوده اند.

وی گفت: از کشورهای چین با ٢١٩ نفر، لهستان ٢٠٣ نفر، اسپانیا ١٧٨ نفر، روسیه ١٣٠ نفر، استرالیا ١١٨ نفر، سوئیس 104 نفر و آمریکا با ١٠٢ نفر در ماه آبان به این منطقه زیبا سفر کرده اند.

دهیار ابیانه گفت: سایر گردشگران از کشورهای سوئد، اتریش، چک، هنگ کنگ، دانمارک، مجارستان، ترکیه، برزیل، پاکستان، ارمنستان، مصر، ژاپن، تایوان، هند، استونی، مالزی، پرتقال، کره جنوبی، لیتوانی، اسلواکی، سنگاپور، کلمبیا، اوکراین، نروژ، اسلوونی، الجزایر، ویتنام، بلغارستان، کانادا، ایرلند، فنلاند، اندونزی، لبنان، کرواسی، ایسلند، گرجستان، آفریقای جنوبی، مکزیک، شیلی و نیوزلند بودند.

ابیانه روستایی از توابع بخش مرکزی نطنز در استان اصفهان و در فاصله 40 کیلومتری از شمال غربی این شهرستان در دامنه کوه کرکس واقع شده است.

معماری بی نظیر، آب و طبیعت، بقعه امامزادگان یحیی و عیسی (ع)، مسجد حاجتگاه از دوره صفویه، آسیاب های بادی منتسب به دوران قبل از صفویه و قلعه پالاهومونه در بیرون از روستا با چشم انداز فضای معماری پله کانی ابیانه از دیدنی های این روستاست.

مسجد جامع ابیانه با 960 سال قدمت دارای منبر و محرابی چوبی با خط نوشته های کوفی به قدمت هزار ساله یکی از آثار ثبتی و دیدنی این روستاست.

چهارطاقی آتشکده هارپاک، آب انبار ناره، مسجد پرزله متعلق به عصر ایلخانی، ساباط ها، حدود 150 در چوبی از جنس درخت گردو و چنار با قدمت 600 تا 800 ساله و خانه های چهارصفه از دیگر شاخص های تاریخی روستای ابیانه است.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت محفوظ و متعلق به شرکت پارسیان همراه لوتوس می باشد.