(0) مورد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
Close
  Filters
  اولویت ها
  جستجو

  سیم کارت ویژه اتباع خارجی

  خرید سیم کارت ایرانی برای اتباع خارجی

  لازم است که اعلام کنیم که همه اتباع خارجی که اجازه اقامت قانونی در ایران دارند، می‌توانند به راحتی برای خرید سیم کارت لوتوس تل اقدام کنند. در صورتی که اقامت اتباع خارجی در ایران کاملا قانونی باشد، این عزیزان می‌توانند با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به مراکز فروش سیم کارت لوتوس تل رفته  و سیم کارت شخصی خود را تهیه کنند.

   

  سیم کارت اتباع خارجی با مالکیت افراد ایرانی

  بسیاری از اتباع خارجی به ویزه افغان‌ها برای اینکه در مراحل تهیه سیم کارت خود دچار مشکل نشوند، از یک ایرانی برای سند زدن سیم کارت خود استفاده می‌کنند. در واقع مالک حقیقی سیم کارت یک تبعه خارجی است ولی سند مالکیت آن به نام یک ایرانی ثبت شده است. این روش بسیار نا‌مطمئن به نظر می‌رسد. فعالیت سیم کارت بسیاری از اتباع خارجی به همین دلیل متوقف می‌شود. از آنجا که در اغلب مواقع دسترسی به شخصی که سند مالکیت سیم کارت به نام او ثبت شده، به راحتی ممکن نیست، اتباع امتیاز استفاده از سیم کارت خود را از دست می‌دهند.

   

  مدارک مورد نیاز برای خرید سیم کارت

  همه ایرانیان می‌توانند با استفاده از شناسنامه و کارت ملی خود برای خرید سیم کارت اقدام کنند. شرایط برای اتباع خارجی متفاوت تر است و مدارک مورد نیاز آن‌ها جهت ارائه با ایرانیان یکسان نیست. اتباع باید دارای گذرنامه معتبر و اجازه اقامت در ایران باشند تا بتوانند سیم کارت شخصی برای خود تهیه کنند. بدیهی است هنگام مراجعه  جهت خرید سیم کارت لوتوس تل برای اتباع خارجی، به همراه داشتن مدارک یاد شده ضروری است.

   

  منشا مشکلات اتباع خارجی برای خرید سیم کارت

  بر کسی پوشیده نیست که با وجود قانونی بودن فروش سیم کارت به اتباع خارجی، این افراد به ویژه اتباع افغان، با مشکلات فراوانی هنگام خرید سیم کارت مواجه می‌شوند. پس از بررسی‌های فراوان نتیجه حاصل شده این است که مشکلات اتباع خارجی برای خرید سیم کارت مربوط به دلایل زیر است.

   

  مشکلات سامانه‌ها

  سامانه پژواک برای استعلام کد آمایش اتباع افغان ساکن ایران استفاده می‌شود. سامانه شاهکار نیز شبکه احراز هویت کاربران است. برای ثبت مالکیت یک سیم کارت باید استعلامات لازم به وسیله این دو سامانه انجام شود و پس از مثبت بودن استعلام‌ها ، فرآیند ثبت مالکیت سیم کارت تکمیل شود. متاسفانه گاهی این سامانه ها با مشکلاتی مواجه می‌شوند و نتیجه استعلامات را به درستی و یا در زمان مقرر ارائه نمی‌دهند و باعث بروز مشکلاتی در تهیه سیم کارت اتباع خارجی می‌شوند.

   

  محدودیت‌های اتباع در خرید سیم کارت

  افرادی که دارای ملیت ایرانی هستند می‌توانند تعداد ده عدد سیم کارت تحت مالکیت خود داشته باشند. این رقم برای اتباع خارجی متفاوت است. اتباع خارجی می‌توانند سه عدد سیم کارت ارائه شده توسط اپراتور‌های ایرانی را تحت مالکیت خود داشته باشند. همانطور که قبلا اشاره کردیم، از شرایط سیم کارت اتباع خارجی علاوه بر محدودیت در تعداد سیم کارت، دارا بودن گذرنامه معتبر و اجازه اقامت نیز است.